
Oké, dit is er eentje waar we zó enthousiast over zijn: Gnocchi Carpaccio Salade.
Ken je gnocchi al? Dat zijn kleine deegkussentjes van aardappel. Een soort mix tussen pasta en kruimige aardappels. Kook je ze, dan zijn ze zacht en romig, maar bak je ze in de pan? Dan worden ze krokant van buiten en fluffy van binnen. En dát maakt ze dus de perfecte basis voor deze salade.
Stel je dit voor: knapperige gnocchi met dunne plakjes carpaccio, rucola, zongedroogde tomaten, geroosterde pijnboompitten en een flinke lading Parmezaanse kaas. Daarbij ook nog zelfgemaakte croutons en een tube truffelmayonaise… geloof ons, dit wil je maken.
Haal onze Italiaanse Kruidenmix in huis voor het beste resultaat.
Bereidingswijze
Stap 1
Rooster de pijnboompitten in een droge koekenpan tot ze goudbruin kleuren.
Stap 2
Bak de gnocchi in een scheut olijfolie in de pan totdat ze mooi goudbruin en knapperig zijn.
Stap 3
Snijd de ciabatta in blokjes, meng met olijfolie en Italiaanse kruiden en bak ze krokant in de airfryer op 180 graden.
Stap 4
Doe de gebakken gnocchi en croutons in een ruime schaal en breng op smaak met peper en zout. Voeg reepjes zongedroogde tomaten, geroosterde pijnboompitten, Parmezaanse kaas, rucola en carpaccio toe. Maak de salade af met truffelmayonaise en serveer direct.
Ingrediënten
Voor 2 personen
Gnocchi Carpaccio Salade
- 500 gram gnocchi
- 120 gram carpaccio
- 80 gram Parmezaanse kaas (geschaafd)
- 60 gram zongedroogde tomaten
- 20 gram pijnboompitten
- 20 gram rucola
- 3 eetlepels olijfolie
- peper
- truffelmayonaise
- zout
Croutons
- 2 eetlepels olijfolie
- 2 theelepels Italiaanse Kruidenmix
- ¼ afgebakken ciabatta
Benodigdheden
- airfryer
- Koksmes
- Siliconen Spatels
- Snijplank